Sprawy pracownicze

Sprawy Pracownicze –Adwokat Lublin

Kancelaria oferuje pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa pracy. Adwokat Piotr Selwa przez ponad 10 lat pracy w charakterze prawnika zajmującego się prawem pracy, zdobył szerokie doświadczenie zarówno w prowadzeniu spraw o: zaległe wynagrodzenie, ustalenie istnienia stosunku pracy, przywrócenie do pracy, odszkodowanie, mobbing, wypadek przy pracy. Przez lata swojej działalności adwokat Piotr Selwa poprowadził z sukcesem ponad 800 spraw swoim klientom.

Adwokat Lublin - prawo pracy – czym się zajmujemy?

Klientom, którzy mają sprawy z zakresu prawa pracy oferujemy kompleksową i szybką pomoc. Prawnicy kancelarii przeanalizują sytuację prawną, doradzą w kwestii ustalenia korzystnej i rozsądnej linii prowadzenia sprawy, a także podejmą się reprezentacji przed mediatorem lub sądem. Właściwie poprowadzone postępowanie pracownicze pozwala zaoszczędzić czas, nerwy, a często również pieniądze. W sprawach, które nie rokują wygraną, doradzą, jak wynegocjować ugodę ze stroną przeciwną dotyczącą kompleksowego załatwienia wzajemnych roszczeń i pomogą znaleźć skuteczniejsze rozwiązanie niż prowadzenie długiego procesu. Nasza codzienna praktyka dowodzi, że sprawy pracownicze często są dla klienta trudne i obciążające emocjonalnie, więc pomagając naszym klientom dokładamy wszelkich starań, aby czuli się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Osiągamy to przez profesjonalizm, pełne zaangażowanie i zrozumienie potrzeb klienta – a przede wszystkim stawiając na pierwszym miejscu dobro jego sprawy. Działanie kancelarii dostosowane jest do potrzeb klienta, czasami klientowi nie zależy na szybkim rozstrzygnięciu sporu, a wręcz przeciwnie, potrzebuje czasu i nie chce, aby proces zakończył się szybko.

Adwokat sprawy pracownicze  - co jeszcze warto wiedzieć?

Rola adwokata w postępowaniu pracowniczym nie ogranicza się jedynie do reprezentacji przed mediatorem lub sadem. Z reguły chodzi o znalezienie rozwiązania, które w dłuższym okresie czasu będzie satysfakcjonujące dla klienta. Warto na sprawy pracownicze patrzeć kompleksowo i mieć strategię ich poprowadzenia, przy uwzględnieniu nie tylko działań strony przeciwnej, ale także biorąc pod uwagę okoliczności, które w przyszłości mogą ulec zmianie.

Sprawa o zaległe wynagrodzenie - Adwokat Lublin

Podstawową kategorią spraw, z którą zgłaszają się klienci, są sprawy o zaległe wynagrodzenie. Warto pamiętać, że sprawy o zapłatę wynagrodzenia przedawniają się z upływem trzech lat, więc można domagać się zaległego wynagrodzenia nawet za taki okres. Pomagamy klientom w odpowiednim doborze i skompletowaniu dokumentacji oraz sporządzeniu pozwu o zapłatę. Sporządzamy również środki zaskarżenia od orzeczeń sądów pierwszej instancji.

Sprawa o przywrócenie do pracy - Adwokat Lublin

Kancelaria posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw o przywrócenie do pracy. Prowadziliśmy takie sprawy wielokrotnie, zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika Niektóre z nich miały skomplikowany stan faktyczny. Warto pamiętać, że w polskim systemie prawnym sąd może przywrócić do pracy pracownika zwolnionego zarówno z zachowaniem okresu wypowiedzenia, jak również pracownika zwolnionego bez wypowiedzenia (czyli w trybie art 52 Kodeksu Pracy). Warto w sprawach pracowniczych korzystać z pomocy adwokata, który dokona kompleksowego oglądu sprawy.

Sprawy o odszkodowanie - jak możemy pomóc?

W sprawach, kiedy przywrócenie do pracy byłoby niezasadne lub niecelowe, sąd może zasądzić niezasadnie zwolnionemu pracownikowi odszkodowanie. Sam pracownik, jeżeli nie chce przywrócenia do pracy, może wystąpić z żądaniem zapłaty odszkodowania. Pomagamy klientom w odpowiednim doborze i skompletowaniu dokumentacji oraz sporządzeniu pism. Sporządzamy również środki zaskarżenia od orzeczeń sądów pierwszej instancji.

Sprawa o wypadek przy pracy - Adwokat Lublin

Kancelaria prowadzi również sprawy o ustalenie wypadku przy pracy. Pracownikowi przysługuje prawo do wystąpienia do sądu o ustalenie wypadku przy pracy. Jak stwierdzono w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 14 maja 2009 r., II PK 282/08, LEX nr 509032, pracownik może żądać sprostowania przyczyny wypadku wskazanej w protokole, ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy. Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:  podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych; podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy. Określone zdarzenie może być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy jedynie wówczas, gdy spełnia równocześnie wszystkie warunki podane w definicji.  Nasi klienci mogą liczyć na naszą pomoc w skompletowaniu dokumentacji, sporządzeniu pozwu, a także wsparcie w trakcie rozprawy.

Kancelaria nie prowadzi spraw ubezpieczeniowych i kadrowych. W zakresie prawa pracy działamy jedynie w wymienionych wyżej rodzajach spraw.


Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ